Web Sitemize hoşgeldiniz... » Üye Girişi » Üye Ol
Hosgeldiniz, Bugün 21 Ocak 2018 - Pazar
Saksı Seçimi
Çiçek siparişiniz alıcı kişinin belirtmiş olduğunuz adresine teslim edilecektir. Belirtmiş olduğunuz adreste alıcı kişiye ulaşılamaması durumunda çiçeğiniz apartman görevlisine, komşuya imza karşılığında teslim edilebilir. Bazı iş yerlerinde, hastane ve okullarda çiçeğinizin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin verilmemektedir. Bu durumda çiçeğiniz resepsiyon görevlisine, danışmaya imza karşılığında teslim edilmektedir.
Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.
Saksı seçimi önemlidir. Toprak saksıların iyi özellikleri tabii manzarası ve gözenekli olması sebebiyle toprağın aşırı su tutmasını önlemesidir. Sukulent ve kaktüs türleri için çok iyidir.
Bitkinizi ekmeden önce kimyasal maddelerden ve olası zararlılardan arındırmak için bulaşık deterjanı veya çamaşır suyu ile yıkadıktan sonra bol su ile durulayabilirsiniz.

İç mekan bitkileri için saksının derinliği ve genişliği önemlidir. Her bitki için farklı saksı seçenekleri bulunmakta ve bitki köklerinin uzunluğu türe göre değişiklikler göstermektedir. Bu yüzden bitkiyi satın aldığınız yere kökünün ne kadar uzadığını ve kaç santim derinliğinde bir saksı gerektiğini sorabilirsiniz

Pencere önü veya balkon demirlerine monte edilecek saksılar emniyetli olmalı, sulama sırasında da problem çıkarmamalıdır. Duvarlara takılabilecek çiçeklikler ve askılı saksılar yer kazandırması açısından iyidir. Büyük ve kalıcı bitki dikilecek saksıların plastik olması daha uygundur.. Böylece yer değiştirme gerektiğinde fazla zorluk çıkmaz.

Saksı seçilirken büyüklüğünün dikilecek bitkiye uygun olmasına dikkat edilmelidir. Sığ olanlar daha çok kısa köklü mevsimlik çiçeklere uygundur.
Özellikle çalı türü kalıcı bitkilerde büyük saksı kullanmak gerekir.
Müsteri Hizmetleri Çiçek Bilgileri Sosyal Medya  
Parlak Çiçekçilik Web Sitesi
© 2018 Tüm hakları saklıdır !

Çiçekçi web sitemize hoşgeldiniz. Amacımız, sizleri ve sevdiklerinizi memnun etmek. Büyük sevgiyle hazırladığımız çiçeklerimiz ile duygularınızı sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Daima mutlu günlerinizin çiçekçisi olmak dileği ile...
   Pinterest
Hakkımızda   Burçlar ve Çiçekler Facebook  
Ödeme   Bitki Bakımı Twitter  
Güvenlik   Çiçeklerin Anlamı Müşteri Yorumları  
Teslimat  
Mesafeli Satış Sözleşmesi   Saksı Seçimi Google Maps  
İletişim   Çiçek Yeri Seçimi MOBİL SİTE CEP ŞUBE  
Beyoğlu çiçekçi  Cerrahpaşa çiçekçi  Karaköy çiçekçi  Harbiye çiçekçi  Sütlüce çiçekçi  Atışalanı çiçekçi  Kumkapı çiçekçi  Baltalimanı çiçekçi  Arnavutköy-Tayakadın çiçekçi  Yenikapı çiçekçi  Haznedar çiçekçi  Pangaltı çiçekçi  Dolapdere çiçekçi  Kumburgaz çiçekçi  Galatasaray çiçekçi  Teşvikiye çiçekçi  Mecidiyeköy çiçekçi  Kıraç çiçekçi  Fındıkzade çiçekçi  Kocamustafapaşa çiçekçi  Edirnekapı çiçekçi  Kocatepe çiçekçi  Cağaloğlu çiçekçi  Küçükköy çiçekçi  Yeşilköy çiçekçi  Mimarsinan çiçekçi  Haramidere çiçekçi  Rumeli Hisarı çiçekçi  Bağcılar çiçekçi  Elmadağ çiçekçi  Kilyos çiçekçi  Bahçelievler çiçekçi  Karaköy çiçekçi  Balmumcu çiçekçi  Eminönü çiçekçi  Samatya çiçekçi  Sefaköy çiçekçi  Büyükdere-Sarıyer çiçekçi  Etiler çiçekçi  Akatlar çiçekçi  Levent çiçekçi  Eyüp çiçekçi  Avrupa Konutları Tem çiçekçi  Ambarlı çiçekçi  Çiçek dagitim bölgeleri